Výměna zasklení za nové, izolující lépe než trojsklo

I jako protisluneční a protihlukové. S prodloužením životnosti oken.

U plastových oken trvá výměna zasklení asi 15min. Bez nepořádku, bez bourání, bez prachu. U hliníkových a dřevěných také, jen to zabere trochu déle.

Vždy se promaže kování, obnoví těsnost, takže okno funguje jako nové a izoluje dokonce lépe než s trojsklem a to díky speciálnímu hybridnímu zasklení s fólií napnutou uprostřed komory

Tloušťka je stejná, jako původní dvojsklo, ale vyrábí se větší a zapouští se hlouběji do rámu, čímž vylepšuje celé okno.

Vlastnosti a výhody hybridních zasklení INTERM:


1.  Povrch SKYmirror na venkovním skle

Venkovní povrch SKYmirror zabraňuje sálání skla do studené oblohy i do okolí.  Díky tomu je venkovní sklo mnohem teplejší (až o 7°C) a od něj i to vnitřní.  

Teplejší sklo se nerosí. Odstraňuje navíc i pocit chladu od oken. Ale hlavně do něj proniká mnohem méně tepla, než do studeného. Díky vrstvě SKYmirror má hybridní dvojsklo lepší izolační vlastnosti, než moderní trojsklo bez ní.

Na termosnímku je původní dvojsklo a napravo nové dvojsklo s folií a povrchem SKYmirror


2. Výrazně zvětšený hlukový útlum

Folie napnutá uprostřed komory nejen zlepšuje izolační účinek, ale také významně tlumí přenos akustických vibrací mezi skly. Proto mají hybridní skla s folií citelně větší hlukový útlum než dvojskla nebo trojskla.

Další vlivy (akustiku je třeba řešit komplexně, pouze výměna skla nemusí vždy splnit očekávání):

1.  Špatně těsnící rámy (seřizujeme při přesklení).

2. Praskliny v omítce okolo rámu (při montáži oken pouze na turbošrouby to bývá po čase běžný jev. Proto opravujeme i připojovací spáru).

3. Z hlediska akustiky nevhodná montáž okna do izolace (polystyren = hlukový most. Řešíme v rámci možností dle zjištěného stavu).


3. Reflexní sklo jako ochrana před letním přehříváním

Sluneční paprsky, ohřívají skrz okna předměty v místnosti a od nich se prohřívá i vzduch. Proto také vnitřní stínění jako ochrana před teplem moc dobře nefunguje.

Nové zasklení s REFLEXNÍ venkovní sklovinou odráží sluneční teplo již na první vrstvě, tedy ještě dříve, než do izolačního skla vůbec pronikne. 

Výsledkem je o 5 až 6°C nižší teplota v místnosti.

U střešních oken dopadají paprsky na sklo téměř kolmo a obyčejnými skly prostupuje většina tepla do interiéru. Vnitřní stínění topí, venkovní je příliš drahé nebo špatně realizovatelné. Výměna skel za reflexní je v těchto případech velice účinná.

Není třeba pořizovat klimatizaci, která významně zvyšuje spotřebu objektu, vyžaduje pravidelnou údržbu a cirkulujícím vzduchem přenáší bakterie a viry.


4. Prodloužení životnosti oken díky dvojsklům s folií

V trojskle se sluneční tepelné záření akumuluje v prostředním skle, které se nemá jak ochladit a ohřívá se až na 60°C. Od něj se pak ohřívá i plyn, který zvětšuje svůj objem, čímž více namáhá těsnění izolačního skla a zkracuje jeho životnost. 

Zasklení v létě sálá cca. 40°C teplým povrchem do interiéru  =>

Fólie mezi skly se při oslunění neohřívá (má při tl. 50μm téměř nulovou tepelnou kapacitu) a proto dvojskla s fólií v létě netopí. Při výrobě se navíc dělá do fólie malá dírka, aby byl tlak v obou komorách vyrovnaný. Zasklení je pak namáháno mnohem méně než u trojskel a skla s fólií mají delší životnost bez úniku plynu.

Díky nižšímu zahřátí se skla s folií tolik neroztahují a nenamáhají tak ani rámy oken, takže okna jako celek mají delší životnost.

Součástí výměny skel je vždy seřízení rámů a v případě potřeby i výměna těsnění, aby okna těsnila jako nová.

Dvojsklo s folií je o 1/3 lehčí než trojsklo. Podstatně méně namáhá panty i kování, které není třeba ta často dotahovat.

Takto lze prodloužit životnost oken o dalších 20 let.


Přehled technických parametrů nového zasklení:

* "Reálné Ug" je prostup tepla sklem stanovený dle ISO 9869. Tato norma vyhodnocuje chování skel v reálných podmínkách a používá se v celém světě mimo Evropu. V Evropě se ještě používá norma EN 673, která studené sálání noční oblohy nezohledňuje a proto vycházejí hodnoty u skel se SkyMirror dle této normy horší než jsou ve skutečnosti.

** U většiny plastových rámů lze vyměnit vnější gumové těsnění skel za tenčí, silikonové. Nové sklo pak může být tlustší než to původní. Širší komory zlepšují izolační účinek, akustický útlum a také dovolují využít lepená skla (bezpečnostní / akustická) se zachováním všech výhod. 

U dřevěných eurooken lze zasklívací lišty zúžit o 10 až 12mm, tedy získat až +6mm pro každou komoru a tím docílit tepelně i akusticky ještě lepšího izolačního účinku.  


Původní dvojsklo, tloušťka 24mm, zasklené v plastovém rámu:

Dvojsklo s folií, tloušťka 29mm s vyměněným venkovním těsněním nebo 31 mm s vyměněnými oběma těsněními (na fotce jsou vyměněné obě):


A s jakými informacemi poslat poptávku?

1) Rozměry skel se dobře určují ze vzdálenosti mezi drážkami přítlačných lišt. Prosím změřte Vaše skla tak, jak ukazují červené kóty =>

2) Ke každému sklu prosím napište i jeho světovou orientaci (J, JV, Z...) a dále informaci, zda je osluněné či zastíněné a případně jak je zastíněné (stromem, protější budovou, venkovními žaluziemi...)

3) Souhrnně pak prosím napište, zda máte plastová, hliníková nebo dřevěná okna a jestli měníte dvojskla nebo trojskla, a hlavně jaký problém řešíte (kondenzát v zimě?; horko v létě?; hluk z ulice?...)

4) A prosím nezapomeňte uvést i adresu místa a také Vaše telefonní číslo.

Poptávky prosím posílejte na: info@nementeokna.cz

Děkujeme za Váš zájem. Nabídku Vám pošleme obratem, nejpozději do 2. dne.